Proč se trápíme II? (Anglicky s Rupertem Spirou)

Následující video nemá ani 2 minuty :-) Je pokračováním jiného krátkého videa, na kterém Rupert Spira hovoří o 2 způsobech, jak zatočit s trápením v našem životě. Rupert Spira je jedním z nejlepších moderních učitelů neduality a rozhodně stojí za to seznámit se s touto přímou cestou k vnitřnímu štěstí. Ano, to je to štěstí, které je nezávislé na ničem a na nikom. Ani na tom, jestli rozumíte dost anglicky :-)) Ostatně toto video Vám i s angličtinou pomůže :-)

Pokud jste ještě první článek nečetli, vřele doporučuji začít s ním. Najdete v něm návod, jak s těmito videi pracovat (jak zlepšit svou schopnost rozumět mluvenému slovu, rozšířit si slovní zásobu a co nejlépe si ji konečně zapamatovat) a hlavně seznam základních slov a jejich významů, které se nám budou ve všech neduálních videích hodit. A nakonec pár tipů o tom, jak si s angličtinou a tématy videa můžete hrát :-)

>> Proč se trápíme? (Naučte se anglicky s Rupertem Spirou) <<

Máte? Můžeme tedy jít o krůček dál??

A opět připomínám – zapomeňte na snahu přiřazovat české ekvivalenty anglickým slovům – hledejte spíš základní význam slov (viz minulý článek).

SEZNAM ZÁKLADNÍCH SLOV A JEJICH VÝZNAMŮ

SUFFERING / OPPOSITE / DIRECTION / FEELINGS / OPEN / HONESTLY / RESISTANCE / TURN AWAY FROM / UNCOMFORTABLE / GET RID OF / FOREVER / PUSH AWAY

V 2. videu mluví Rupert Spira o 2. způsobu, jak přistupovat k utrpení (suffering). Tentokrát nejdeme k podstatě našeho , ale jdeme opačným směrem (opposite direction). Jdeme směrem k našim pocitům (feelings) a plně se těmto pocitům otevřeme (open completely). Otevíráte se jim tak dlouho, dokud si nedokážete upřímně (honestly) říci, že ve vás vůči nim není žádný odpor (resistance). Jde tedy o obrácení se směrem k těm pocitům, místo abychom se obraceli od nich pryč (turn away from them). První věc, kterou totiž obvykle s nepříjemnými (uncomfortable) pocity chceme udělat, je zbavit se jich (get rid of them). Testem, zda jsme opravdu otevřeni svým pocitům je otázka: „Dokážu žít s tímto pocitem už navždy (forever)?” Pokud na ni odpovíme ano, pak víme, že jsme plně otevření tomu, co cítíme. Pokud odpovíme ne, pak je v nás stále nějaký odpor. Stále se ten pocit snažíme potlačit (push away). A další otázkou (když jsme si předtím odpověděli ano), kterou bychom si měli položit, je „A kde je teď mé utrpení?

 

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT A JAK SI MŮŽETE HRÁT?

V minulém článku jsem Vám navrhovala, jak si hrát s vlastním vědomím – a naučit se tak dvě věci naráz. Být více v onom slavném Teď a Tady a zároveň si rozšířit aktivní slovní zásobu. Vzpomínáte? Pokud ne, nebo si chcete tuto hru znovu připomenout, vraťte se k prvnímu článku (ZDE).

Nyní si vyzkoušíme něco podobného:

  • Všímejte si pocitů a situací, které jsou Vám nepříjemné. Můžete trénovat vazbu I don’t like / I hate… (being here, listening to this, feeling sad, doing this etc.). Opět si takto rozšíříte aktivní slovní zásobu a navíc ještě zautomatizujete vazbu like/hate + ing
  • Zároveň si ale budete plně vědomi toho, co prožíváte. A budete si vědomi i oné volby, kterou máte – buď ty pocity odsunout stranou (push away), nebo se jim snažit otevřít a to tak dlouho, dokud si nedokážete říct „S tímto pocitem dokážu žít navždy”. A pak si odpovězte na otázku, kam zmizelo Vaše trápení?? :-) (A ne, nepřemýšlejte, prosím, o tom, jak se toho nepříjemného pocitu zbavit. Minimálně proto, že byste pak museli i přemýšlet o tom, jak se všechny ty myšlenky, které Vás začnou napadat, řeknou anglicky :-)))

Chcete si to vyzkoušet? Můžete si takto s angličtinou hrát celý den (ne jen během lekcí). A ještě k tomu získáte i důležitý bonus (bdělou přítomnost) navíc. A úplně zdarma :-))) 


Pokud budete mít otázky a nejasnosti, pište, prosím, do komentářů. Pokud chcete další dávku videí a tipů, jak najít prostřednictví angličtiny radost ze života a vnitřní štěstí, a tak trochu jiných domácích úkolů, nezapomeňte dát LIKE mé speciální FB stránce Radost z angličtiny. Plánuji Vám nabídnout speciální on-line lekce angličtiny a takto budete mezi prvními, kteří se to dozví :-)

3 komentáře: „Proč se trápíme II? (Anglicky s Rupertem Spirou)

  1. Pingback: Proč se trápíme? (naučte se anglicky s Rupertem Spirou) – Radost z angličtiny

  2. Pingback: Umění manipulace ovládáme všichni... - Žít je umění milovat

  3. Pingback: Drsný listopad | Žít je umění

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s